آلبوم موسیقی فیلم مادر

آلبوم موسیقی فیلم مادر اثر ارسلان کامکار در سال ۱۳۸۹ منتشر شد.

پاشو حاج خانوم، امروز دوشنبه است، روز ملاقات ما و آب دادن به باغچه‌ها

این جمله آغازین مادر علی حاتمی است. مادری که در واپسین روزهای زندگی دلش برای آب و باغچه و خانه و فرزندانش می طپد و به خانه بر می گردد تا برای همیشه باغ و باغچه و خانه را ترک کند. فضا به سیاق همه‌ی ساخته های علی حاتمی رنگ و بوی ایرانی را دارد که او میخواهد باشد و غم غربتی که در آن، حوض و گل شمعدانی و معماری آجری حرف اول را می زند و بالتبع موسیقی جاری در آن نیز باید از جنس آب و آینه و آجر ایران باشد. فضایی که کمانچه و تار و نی و تنبک و دف آن را کامل می کند و حزن موسیقی و شادنوازی ایرانی، آن را از هر نظر به فیلمی تماما ایرانی مبدل می کند.

انتخاب ارسلان کامکار برای همگون کردن چنین غم و خاطره و دغدغه‌ای، انتخابی بسیار هوشمندانه است. چرا که این آهنگساز مسلط بر موسیقی ایرانی و قابلیت سازهای ایرانی میتوانسته است که رویاهای فیلمساز تا عمق جان ایراندوستی چون علی حاتمی را به واقعیت هنری مبدل کند و ارسلان نیز با مهارت و توانایی غبطه انگیزی از پس این خواسته برآمده است و توانسته است که توانایی سازهای ایرانی و ترکیب ارکسترال آنان را آشکار سازد و از مجموعه‌ی سازها، غم تا بن جان مادری در آستانه‌ی دل کندن از جهان را به نمایش بگذارد. در پایان بندی فیلم، ارسلان کامکار وسعت جغرافیایی جدیدی به فیلم میدهد و در حالی که داستان فیلم در تهران می گذرد، او با آفریدن قطعه‌ای که همخوانان کرد زبان دایه دایه را مرثیه وار می خوانند، ایران را با تمام وسعتش در خاطر بیننده زنده می کند.

هدفی که بی تردید مورد تایید و دلخواه علی حاتمی نیز بوده است و بی تردید هم فیلم مادر و هم موسیقی آن در سینما و موسیقی ایرانی چنان چون آن عشق مادرانه، ماندگار خواهند ماند.

لیست قطعات:

۱ آغاز
۲ خانه‌ی مادری
۳ مادر آمد
۴ صبحگاهان
۵ خواهر بزرگتر
۶ دلتنگی ها یک
۷ عاشقانه
۸ بندری
۹ بازگشت
۱۰ خواهر آمد
۱۱ گمشده
۱۲ دلتنگی ها دو
۱۳ خانه تکانی
۱۴ پریشان
۱۵ قربانی
۱۶ سیه پوشی
۱۷ خیال سفر
۱۸ وداع
۱۹ مادر رفت

ببینید

منو

خبرنامه

براي دريافت جديدترين مطالب در ايميل خود، لطفا ايميل خود را ثبت کنيد. نگران نباشيد ما هم از اسپم متنفريم، هر زمان ميتوانيد اشتراک خود را لغو کنيد.

لطفا پس از ثبت نام به ایمیل خود مراجعه کرده و ایمیل ارسالی از سمت ما را تایید کنید تا اشتراکتان فعال شود.

اگر در اینباکس موجود نبود، پوشه اسپم را چک کنید!

برچسب

Ali Lohrasbi Alireza Ghorbani Brian Tyler Download Download Instrumental Album Download Instrumental Music Download Movie Soundtrack Download Music Download Series Credit Music Fereydoun Asraei Hans Zimmer Instrumental Album Instrumental Music mohsen chavoshi Movie Soundtrack New Music Ramin Djawadi Reza Sadeghi Series Credit Music آلبوم آلبوم موسیقی بی کلام آلبوم موسیقی متن فیلم آهنگ آهنگ جدید تیتراژ تیتراژ سریال تیتراژ فیلم دانلود دانلود آلبوم موسیقی بی کلام دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم دانلود آهنگ دانلود تیتراژ سریال دانلود تیتراژ فیلم دانلود موزیک دانلود موسیقی دانلود موسیقی بی کلام دانلود موسیقی متن فیلم رامین جوادی رضا صادقی رضا یزدانی علیرضا قربانی علی لهراسبی فریدون آسرایی موسیقی موسیقی بی کلام موسیقی بی‌کلام موسیقی متن موسیقی متن فیلم موسیقی‌بی‌کلام هانس زیمر

تمامی حقوق برای بیت‌کیدذ محفوظ است.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیفروش ویلا و اجاره ویلااجاره ویلافروش ویلا

بیت‌کیدذ

تیتراژ

Beatkids

مرجع موسیقی بی کلام و تیتراژ

بیت‌کیدذ

مرجع موسیقی بی کلام و تیتراژ

بیت‌کیدذ
مرجع موسیقی بی کلام و تیتراژ
بیت‌کیدذ
مرجع موسیقی بی کلام و تیتراژ