تاریخ: ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

آلبوم موسیقی بی‌ کلام صدای دلپذیر یونان اثر میکیس تئودوراکیس منتشر شد. این آلبوم بسیار زیبا و شاد در سبک ملل شامل ۱۵ قطعه، در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است.

میکیس تئودوراکیس یکی از مشهورترین تنظیم کنندگان یونان و یکی از بزرگترین آهنگسازان کشورش است. او بسیاری از سمفونی ها، کانتات ها، چندین باله و اپرا، و همچنین آهنگ های محبوب مانند زوربای یونانی، معروف از اثر هنری Herb Alpert را نوشت.

تئودوراکیس در سال ۱۹۲۵ در جزیره یونانی Chios بدنیا آمد. او اولین گروه خود را در سن ۱۷ سالگی تشکیل داد. او اولین جنگنده جنگ سالاران جنگ جهانی دوم بود. او در سالن های آتلانتیک و پاریس (دومین و اولیویه مسیان) تحصیل کرد.

تئودوراکیس چندین سمفونی در اواخر دهه ۵۰ میلادی نوشت، اما بعدا به یونان بازگشته و دانش موسیقی خود را به موسیقی سنتی یونانی که او با آن رشد کرده بود، به کار برد. پس از چندین سال از فیلمبرداری، در سال ۱۹۶۴ موسیقی را برای تطبیق فیلم رمان نیکس کازانتزاکی زوربا یونانی تشکیل داد.

با پخش هزاران کنسرت در سراسر جهان. پس از سرنگونی دولت، او به عنوان عضو پارلمان جدید خدمت کرد، همچنین به عنوان مدیر موسیقی ارکستر سمفونیک و گروه موسیقی رادیو و تلویزیون هلنی مشغول به کار بود.

Tracklist:

۰۱ Zorbas
۰۲ Vraho Vraho
۰۳ Odos Oniron
۰۴ Ta Pedia Tu Piera (Never On A Sunday)
۰۵ Margarita Margaro
۰۶ Varka Sto Vyalo
۰۷ Drapetis
۰۸ Sto Periyiali
۰۹ Mera Mayiou
۱۰ Erini (Old Popular)
۱۱ April Mou
۱۲ Horos Tu Sakena
۱۳ Kathe Proi
۱۴ Ena Dilino
۱۵ Prodomeni Agapi

دیدگاه